Strona główna Technologie Czy opłaca się kupić używany telefon?

Czy opłaca się kupić używany telefon?

532
PODZIEL SIĘ

To czy się opłaca czy nie zależne będzie od kilku czynników. Na pewno wpływ na to ma cena. Im bardziej jest atrakcyjna tym bardziej nas kusi do zakupu. Trzeba również bardzo dokładnie sprawdzić, w jakim stanie jest telefon. Jeśli wybieramy jakiś model powiedzmy używany samsung galaxy, to dobrym pomysłem jest sprawdzać czy model nie posiada wady fabrycznych. Dzisiaj na rynek wypuszcza się bardzo dużo telefonów, dlatego często mają jakieś wady. Może to być pękający ekrany albo problemy z ładowaniem. Sprawdzamy, zatem czy ten telefon, który jest wystawiony nie ma takiej wady. Jeśli ma to tutaj również istotna jest cena. Jeśli jest atrakcyjna to może i się opłacać naprawa takiego telefonu. Wszystko trzeba będzie bardzo dokładnie sprawdzać, w tedy wybierzemy najlepsze oferty dla siebie.

Gwarancja na telefon

Jeśli kupujemy nowy telefon to wiadomo, że gwarancja na niego jest. W przypadku używanych, jeśli kupujemy z komisu to szanse, że dadzą nam nawet trzy miesiące gwarancji są bardzo duże, a zatem warto będzie się zastanowić nad takim zakupem. Od osoby prywatnej mało, kiedy gwarancja jest chyba, że rozruchowa i dotyczy kilku dni. Kupując używany telefon zawsze się ryzykuje, bo przecież niczego nie da się przewidzieć. Jeśli u kogoś działał telefon to nie oznacza, że nagle nie może się z nim coś stać. Nie oznacza to, że nie warto kupować takich telefonów. Oczywiście, że warto, bo można wiele na tym zaoszczędzić.

Nowe telefony w sprzedaży

W sprzedaży można znaleźć wiele nowych albo prawie nowych telefonów. Zdarzają się ogłoszenia, że ktoś dostał telefon nowy otworzył go sprawdził i teraz go sprzedaje. Wiele osób ma swoje wymagania odnośnie telefonów, dlatego nie wszystkie im odpowiadają. Wtedy takie telefony żeby nie leżały w szufladzie i nie niszczały są sprzedawane. My możemy właśnie z takich super ofert skorzystać oszczędzając przy tym bardzo dużo pieniędzy. To ile uda nam się zaoszczędzić będzie zależne od tego jak często przeglądamy ogłoszenia i czy uda nam si trafić na super okazję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here