Strona główna Zdrowie i sport Ile kosztuje aparat ultrasonograficzny?

Ile kosztuje aparat ultrasonograficzny?

668
PODZIEL SIĘ

W okresie ciąży każdy rodzic z wyjątkową troską dba o swojego maluszka i codziennie się martwi. Mimo że badania prenatalne w obecnych czasach są na bardzo wysokim poziomie, to jednak nigdy nie możemy być pewni czy wszystko z naszym maluszkiem w danym momencie jest w porządku. Możemy opierać się na wizytach lekarskich które są raz w miesiącu, bądź nabyć aparat USG.

Jest to urządzenie niewielkie i mobilne, które można nosić w torebce. Nie przypomina wygląda jak tradycyjny aparat USG widywany w gabinetach ginekologicznych. Jest mały, posiada parę przycisków, ekran i miernik w formie kulki lub pilota. Taki aparat USG występuje w różnych formach, jednak ma wspólny cel. Badanie płodu o każdej porze.

Ceny aparatów USG nie są wygórowane. Podstawowe urządzenie można zakupić już za sto złotych, jednak zawsze jest obawa że obraz będzie niewyraźny. Za podobną cenę można zakupić aparat USG bez ekranu, a jedynie badający tętno płodu. Jest to również alternatywa dla różnych potrzeb rodziców. Ceny aparatów USG są uzależnione oczywiście od zainteresowania a tym cieszą się najbardziej aparaty dzięki którym można podglądać bobasa z telefonu. Do urządzenia podłączona jest sieć, która po ustawieniu odpowiednich parametrów na telefonie, wyświetla obraz na żywo prosto z brzucha mamy.

Wielu rodziców decyduje się właśnie na tą technologię ze względu na jej wygodę. W końcu telefony mamy zawsze przy sobie, a podglądanie malucha w brzuchu to nie mała przyjemność. Niejeden aparat USG zaskoczy nas swoją ceną, jednak warto pamiętać że ceny aparatów USG nie będą spadać, ponieważ jest to mobilna technologia względnie nowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here