Strona główna Zdrowie i sport Jak ćwiczyć na platformie wibracyjnej

Jak ćwiczyć na platformie wibracyjnej

521
PODZIEL SIĘ

Platforma wibracyjna to prawdziwy hit wśród urządzeń fitness. W skuteczny sposób zwiększa ona intensywność ćwiczeń i pozwala na uzyskanie pożądanych efektów w krótszym czasie. Platforma daje wiele możliwości treningowych, mogą z niej korzystać profesjonalni sportowcy, jak i osoby, które zajmują się aktywnością fizyczną dla zdrowia i przyjemności. Jak więc ćwiczyć na platformie wibracyjnej?

Ćwiczenia na platformie wibracyjnej

Okazuje się, że nawet bierne stanie na platformie stymuluje mięśnie do pracy. Warto jednak zdecydować się na większą aktywność. Przybierając bowiem daną pozycję, aktywizujemy konkretną grupę mięśni do pracy. Oznacza to, że możemy pracować nad wybranymi częściami ciała, np. płaskim i umięśnionym brzuchem. Można także postawić na urozmaicony trening, który będzie miał wpływ na całe ciało. Na początek warto jednak zacząć od prostych ćwiczeń. Są nimi m.in. przysiady wykonywane w trakcie stania na platformie. Można także pokusić się o zrobienie kilku pompek, opierając się rękami na talerzu platformy. Warto także wykonać tradycyjny plank, opierając łokcie o platformę. Plecy i nogi muszą być idealnie proste, a brzuch napięty. Na platformie można się również położyć. Leżąc na plecach, dobrze jest zgiąć obie nogi w kolanach, a następnie wyprostować jedną z nich i delikatnie odchylić na bok. Następnie zrobić analogicznie z drugą nogą i powtórzyć tę sekwencję kilka razy.

Po jaką platformę wibracyjną sięgnąć?

Na rynku istnieje wiele platform wibrujących. Wśród nich jest PowerBoard 3.0 od firmy Casada. To właśnie na to urządzenie warto zwrócić szczególną uwagę. Posiada on aż 99 poziomów intensywności wibracji, które można regulować za pomocą pilota lub panelu sterowania. Zakres wibracji wynosi 8 – 22 Hz! Jednocześnie amplituda drgań nie jest wysoka i nie obciąża zbytnio stawów. Platforma wibrująca jest wygodna i prosta w obsłudze. Może służyć nie tylko do treningu, ale również do rehabilitacji i relaksacji.

Platforma wibracyjna to urządzenie, które warto mieć w swoim domu. Dzięki niemu, trening będzie efektywniejszy i skuteczniejszy, a z czasem także bardziej rozbudowany. Nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z platformy w celu odpoczynku i relaksacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here