Strona główna Motoryzacja Jak kupić auto z USA tanio i bezpiecznie

Jak kupić auto z USA tanio i bezpiecznie

165
PODZIEL SIĘ

Import samochodów z USA cieszy się coraz większą popularnością. Przyczynia się do niezwykle atrakcyjna cena. Koszt pojazdu z Ameryki jest średnio niższy o 20-30 proc. od cen odpowiedników importowanych z Europy Zachodniej. Zakup auta z USA jest więc niezwykle korzystny z ekonomicznego punktu widzenia.

Samochód z USA – czy to się opłaca

Niewątpliwie zakup auta z USA jest bardzo opłacalny. Samochody w Stanach Zjednoczonych są znacznie tańsze niż w Europie. Co wpływa na niższe ceny samochodów w Ameryce?

 • niskie podatki – w naszym kraju to około 30% wartości pojazdu, a w niektórych stanach są nawet zerowe;
 • mniej restrykcyjne normy obniżające koszty produkcji;
 • duży popyt.

Warto jednak wiedzieć, na które modele najlepiej zwrócić uwagę. Zazwyczaj z Ameryki najbardziej opłaca się sprowadzić samochody wyższej klasy z bogatym wyposażeniem i mocnym silnikiem. Dzieje się tak dlatego, że im droższy pojazd, tym różnica w cenach bardziej przemawia na korzyść importu z USA.

Jakie koszty trzeba uwzględnić przy imporcie samochodu z USA

Auto z Ameryki jest zdecydowanie tańsze niż z Europy Zachodniej. Przy takim zakupie trzeba się jednak liczyć z dodatkowymi kosztami. Zaliczają się do nich:

 • prowizja dla domu lub portalu aukcyjnego;
 • prowizja dla banku przy przelewie za granicę;
 • oplata za przygotowanie niezbędnych dokumentów i ich wysyłkę;
 • tłumaczenie dokumentów;
 • opłata za transport do portu amerykańskiego, przewóz drogą morską, a następnie transport pod docelowy adres.
 • cło, akcyza i podatek VAT;
 • oplata za rejestrację pojazdu;
 • koszt przeróbek konstrukcyjnych, które dostosują auto z Ameryki do prawa europejskiego.
  Warto pamiętać, że jest kilka sposobów, które pomogą obniżyć koszty importu pojazdu. Zanim więc zdecydujesz się na sprowadzenie auta z Ameryki, sprawdź, z jakich ulg możesz skorzystać. Samochody, które mają więcej niż 30 lat, są zwolnione z akcyzy i opłat celnych, a także objęte niższym VATem (9%). Przy zakupie samochodu elektrycznego nie trzeba płacić akcyzy.

Port polski czy niemiecki

Ważny jest również wybór portu, do którego chcesz sprowadzić samochód. Do wyboru jest Gdynia lub niemieckie nadmorskie miasta. Z Polski znacznie łatwiej przewieźć pojazd pod docelowy adres. Z kolei w Niemczech podatek VAT wynosi 19% wartości pojazdu, a w naszym kraju aż 23%.

Skorzystaj z usług profesjonalisty

Zakup samochodu z USA to niewątpliwie duże oszczędności. Jednak to skomplikowana procedura, którą zdecydowanie lepiej oddać w ręce profesjonalistów. Car For Friend załatwi wszystkie formalności, pomoże przygotować samochód do użytkowania na polskich drogach, a także zapewni transport do niemieckich portów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here