Strona główna Styl i moda Jak właściwie dopasować biustonosz

Jak właściwie dopasować biustonosz

239
PODZIEL SIĘ

Zaglądasz do sklepu internetowego z bielizną. Być może jest to nasz sklep Conteshop.pl Widzisz ogromny wybór modeli, wzorów i rozmiarów. Chciałabyś kupić sobie tam biustonosz ale nie wiesz, jak dobrać rozmiar. Martwisz się, czy wybrany przez ciebie typ stanika jest odpowiedni. Wiesz, że powinien on być idealnie dobrany, bo jego wybór związany jest z:

 • brakiem bólu pleców
 • brakiem otarć na skórze,
 • poczuciem komfortu noszenia:
  Nikt nie lubi czuć podczas noszenia fiszbin czy ramiączek. Nie potrafimy się czasem wówczas skupić na niczym, marząc jedynie o zdjęciu biustonosza.
 • kwestią estetyczną:
  Szczególnie widoczne będzie to, gdy kupimy na przykład dość seksowny biustonosz przeźroczysty. „Wypływające” lub „puste” miseczki nie wyglądają elegancko.

Jest kilka sposobów, by to ustalić:

I. Możesz zmierzyć swój obwód pod biustem.

Zapewne znasz już wielkość swojej miseczki. I już. Biustonosze damskie opisywane są głównie przecież poprzez podanie tych dwóch danych.

II. Sposób drugi jest o wiele dokładniejszy


Znajdź wśród swojej bielizny taki stanik, który uważasz, że jest najlepiej dopasowany do twojej figury. Po jego założeniu sprawdź:

 1. Czy tylna jego część wraz z zapięciem tworzy kąt prosty z linią rąk?
  Biustonosz musi być na tej samej wysokości z tyłu i z przodu. Miejsce jego zapięcia nie może być powyżej ani poniżej tej linii.
 2. Czy obwód pod biustem jest odpowiedni?
  Zbyt ciasna bielizna powoduje tworzenie się nieatrakcyjnych fałdek. Za luźny stanik będzie odstawał nazbyt od ciała i przenosił cały ciężar piersi na ramiączka. Łatwo to sprawdzić. Jeśli po odciągnięciu jego dolnej części, możesz wsadzić między ciało a tkaninę więcej niż trzy palce- jest za luźny.
 3. Czy długość ramiączek jest odpowiednia?
  Ramiączka nie mogą się wżynać w ciało. Zbyt naprężone mogą powodować nawet ból pleców.
 4. Czy mostek dobrze przylega do ciała?
  Środkowa część, między piersiami musi ładnie przylegać do ciała. Nie powinna odstawać i uciskać. Po jego odciągnięciu powinnaś móc wsadzić tylko jeden palec.
 5. Czy fiszbiny są odpowiednie?
  Po pierwsze nie mogą nigdzie uwierać. Po drugie, ich zewnętrzna część powinna być skierowana w stronę wnętrza pachy.

Jeśli przymierzany praz ciebie biustonosz lezy idealnie – to wiesz już jakie powinien mieć parametry ten, który zamierzasz kupić. Uwzględnij tylko fakt, czy zapinałaś go na pierwszą z brzegu, czy kolejną haftkę. Biustonosz podczas noszenia nieco się rozciąga. Jeśli zapięłaś go na drugą haftkę a masz go już jakiś czas, nie przejmuj się. Jego wymiary są nadal idealne, jak w dniu zakupu.

Jeśli nie, to pamiętaj, że rozmiar miseczek zmienia się proporcjonalnie do rozmiaru obwodu. Na przykład miseczka B jest mniejsza w przypadku obwodu 70 niż 80. A biustonosz 65/D ma mniej więcej ten sam jej rozmiar co 70/C lub 75/B. Jeśli więc podczas jego mierzenia w rozmiarze 75/B okaże się, że miseczka będzie idealnie leżeć, a obwód będzie za duży – wybierz mniejszy rozmiar obwodu i jednocześnie większą miseczkę. Powinnaś więc wtedy wybrać 70/C..

Teraz już wiesz, jakie wymiary powinien mieć twój biustonosz. Przy wyborze jego modelu możesz kierować się wskazówkami zawartymi w naszym artykule o jego rodzajach.

Gdy otrzymasz przesyłkę, powtórz najlepiej całą procedurę. Możesz przecież go odesłać w ciągu 2 tygodni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here