Strona główna Motoryzacja Jaki alkomat warto kupić

Jaki alkomat warto kupić

225
PODZIEL SIĘ

Alkomaty cieszą się coraz większą popularnością wśród użytkowników indywidualnych. Nie ma się co dziwić – nie ma lepszego sposobu, aby zawsze być pewnym, że można bezpiecznie wsiąść za kierownicę. Na rynku roi się od różnego rodzaju alkomatów, od tanich po bardzo drogie. Czytając skomplikowane opisy funkcji i sensorów, można się pogubić. W tym artykule postaramy się przybliżyć nieco temat alkomatów i doradzimy, na co zwrócić uwagę przy zakupie własnego sprzętu.

Jak działa alkomat


Po pierwsze i najważniejsze – odpowiedzmy sobie na pytanie, do czego służy alkomat. Jest to urządzenie, za pomocą którego możemy zmierzyć ilość zawartego alkoholu w wydychanym przez nas powietrzu. Alkomaty od lat używane są na co dzień przez policję i inne służby mundurowe.

Budowa alkomatu


Wszystkie alkomaty działają na podobnej zasadzie, natomiast różnią się między sobą jakością, rodzajem i ilością dostępnych funkcji oraz oczywiście, najważniejszym – sensorem. Ten ostatni to najistotniejszy element alkomatu. Sensor jest czujnikiem, który umożliwia dokładny pomiar ilości alkoholu w wydychanym powietrzu. Wyróżniamy sensory półprzewodnikowe, elektrochemiczne i spektrofotometryczne.
Oprócz tego, w alkomacie mamy też ustnik oraz podzespoły elektroniczne.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie alkomatu


Jeśli chcemy, aby nasz alkomat spełniał swoją funkcję i służył nam przez wiele lat, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Po pierwsze, najlepiej jest kupować alkomat w specjalistycznych sklepach z alkomatami, które posiadają również laboratorium i przeprowadzają usługi serwisowe. Po drugie – sensor, czyli najważniejsza część alkomatu. Zamiast słabych i niedokładnych sensorów półprzewodnikowych, zdecydowanie lepiej jest wybrać sensory elektrochemiczne. Używają ich służby policyjne na całym świecie, gdyż są najdokładniejsze, a ich wyników nie da się zafałszować za pomocą innych substancji. Po trzecie – marka. Ta w przypadku alkomatów jest bardzo istotna. Szczególnie polecamy oryginalny, najwyższej klasy sprzęt marki Alcofind. Ostatnią kwestią jest usługa darmowej kalibracji. Alkomaty trzeba poddawać regularnemu kalibrowaniu, dlatego jeśli możemy za tę usługę czasowo nie płacić, czemu by nie skorzystać?

Najlepsze modele – nasz ranking alkomatów
Miejsce 1. Alkomat AlcoDigital A-300
Nasz zdecydowany faworyt. To profesjonalny, precyzyjny sprzęt, a przy tym mały i elegancki. Do zestawu dołączona jest praktyczna walizeczka.
Miejsce 2. Alkomat AlcoFind Polaris
To zaawansowany sprzęt, wyposażony w platynowy sensor i menu w całości w języku polskim.
Miejsce 3. Alkomat AlcoFind AF-35 Premium
Alkomat ten to precyzyjne i łatwe w użyciu urządzenie. Posiada praktyczny licznik przypominający o kalibracji oraz pamięć 10 ostatnich pomiarów.
Miejsce 4. Alkomat AlcoFind Expert
Mimo, że w naszym rankingu sprzęt ten znalazł się na miejscu ostatnim, to wciąż bardzo dobre jakościowo urządzenie. Posiada czuły sensor elektrochemiczny i sygnalizację dźwiękową początku i końca pomiaru. Atutem jest na pewno odrobinę niższa cena, niż w przypadku powyższych alkomatów.
Wszystkie wymienione wyżej alkomaty dostępne są w atrakcyjnych cenach na Bean.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here