Strona główna Usługi Kawa do ekspresów – jaką wybrać

Kawa do ekspresów – jaką wybrać

271
PODZIEL SIĘ

Podczas zakupu ekspresu do kawy większość osób zastanawia się jaka kawa będzie do niego najlepiej pasować oraz przede wszystkim, jaka jest najsmaczniejsza. Warto zagłębić się w ten temat, ponieważ wybór może czasami przysporzyć kłopotu.

KAWA DO EKSPRESÓW

Kawa do ekspresów różni się w zależności od rodzaju posiadanego ekspresu. Jedna kawa najlepiej wpasuje się do ekspresu kolbowego, a jeszcze inna do automatycznego. Wyróżnia się głównie następujące rodzaje ekspresów:

  • ekspres kolbowy – posiada charakterystyczną kolbę z rączką (w której umieszcza się kawę) oraz zbiornik na wodę. Do tego rodzaju ekspresów zaleca się używanie kawy drobno lub średnio mielonej – wtedy uzyska się najlepsze efekt.
  • ekspres automatyczny – taki ekspres jest już bardziej zaawansowany oraz pozwala na przygotowanie kawy najwyższej jakości – dzieje się tak dzięki wbudowanemu młynkowi, który mieli ziarna tuż przed przygotowaniem kawy. Taki ekspres posiada też wiele funkcji, które pozwalają na różnorodne przygotowanie ulubionego napoju „pobudzenia” m.in. Espresso, Americano itp. Do tego rodzaju ekspresów najlepiej wybrać kawę ziarnista, ponieważ ekspresy automatyczne posiadają młynek.
  • ekspres kapsułkowy – działanie tych ekspresów opiera się na przygotowywaniu kawy za pomocą specjalnych kapsułek, które posiadają różne typy kaw. Nie jest możliwe tutaj przygotowanie innej kawy niż kapsułkowej.

JAKOŚĆ CZY CENA

        Decydując się na zakup ekspresu, ważna jest przede wszystkim jakość kawy. Posiadając ekspres np. automatyczny, warto wybrać kawę najwyższej jakości (np. Arabicę), głównie ze względów aromatycznych. Cena kawy ziarnistej i kapsułkowej różni się oczywiście nie tylko jakością, lecz też ceną, co należy również wziąć pod uwagę przed zakupem, jednak jeśli chodzi o napój, jakim jest kawa lepiej postawić na to pierwsze.

CZY WARTO „PRZESTAWIĆ” SIĘ NA KAWĘ Z EKSPRESU

Jeśli spożywa się głównie kawę klasyczną tzw. z „czajnika” lub ze zwykłego ekspresu przelewowego warto rozważyć opcję zmiany. W przypadku zakupu jednego z wyżej wymienionych rodzajów ekspresu z pewnością poczuje się różnice w smaku kawy, a jej przygotowanie będzie sprawiało za każdym razem radość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here