Strona główna Zdrowie i sport Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

493
PODZIEL SIĘ

Kwas hialuronowy to substancja, którą pokochało wiele kobiet. Ma on dużo właściwości, które upiększą nasz wygląd, dlatego jest tak często używany w medycynie estetycznej. Używany jest również w ortopedii, proktologii oraz ginekologi. Kwas hialuronowy naturalnie występuje u każdego z nas, dlatego zabiegi z jego użyciem są całkowicie bezpieczne. Jest on odpowiedzialny za napięcie i nawilżenie skóry. Z wiekiem zanika, dlatego na naszym ciele można zauważyć zmarszczki. Występuje on również w mazi stawowej, umożliwiając stawą ruch.

Zastosowanie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest najczęściej znany z zabiegów wygładzania zmarszczek. Odpowiednio wypełni on bruzdy, ponieważ uzupełnia objętości tkanek, które naturalnie napną skórę na naszej twarzy. Dodatkowo dzięki tej substancji możemy zmienić kontury twarzy. Kwas hialuronowy jest wstrzykiwany w odpowiednie miejsce. Stosuje się go na bruzdy na całej twarzy. Zabiegi z jego użyciem dają długotrwałe efekty, a my będziemy wyglądać naturalnie i pięknie. Zabieg wypełniania bruzd kwasem hialuronowym trwa 40 minut, a pierwsze efekty możemy zobaczyć od razu po wyjściu z salonu. Wiele specjalistów poleca kremy z tą substancją do codziennej pielęgnacji, dzięki temu możemy w łatwy sposób utrzymać młody wygląd.

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej jest również używany do eliminowania zasinień w dolinie łez. Odpowiednio podany, ujednolici koloryt tej partii twarzy. Sprawi również, że skóra będzie nawilżona i zregenerowana. Bardzo wiele osób decyduje się również na powiększenie ust kwasem hialuronowym. Ta substancja sprawi, że wargi będą pełne. Poprawi również ich nawilżenie, dzięki czemu będą one wyglądać na zdrowe.

Po zabiegach medycyny estetycznej z zastosowaniem kwasu hialuronowego będzie trzeba unikać wysokich temperatur. Trzeba zapomnieć o opalaniu się oraz chodzenia do sauny. Istotne jest również odpowiednie nawodnienie organizmu, dzięki temu substancja będzie mogła odpowiednio się ułożyć, a przez co dać lepszy i dłuższy efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here