Strona główna Technologie Metody na regeneracje baterii

Metody na regeneracje baterii

523
PODZIEL SIĘ

Naturalnym zjawiskiem, które możemy zaobserwować podczas korzystania z baterii jest stopniowy spadek pojemności. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii możliwe jest wielokrotne przywrócenie aż 70-80 procent pojemności znamionowej. Dzięki takim zabiegom możliwe jest nie tylko poczynienie znacznych oszczędności, ale także wydłuża żywotność baterii.

Czy każdą baterię można zregenerować


Regeneracja baterii może zostać przeprowadzano z sukcesem pod warunkiem prawidłowego użytkowania, ze szczególnym wskazaniem na etap poprawnego ładowania. Istnieją jednak zmiany zarówno mechaniczne jak i chemiczne, które kwalifikują baterię jedynie do utylizacji. Aby uniknąć niepotrzebnych prób regeneracji baterii, które z góry są skazane na porażkę bądź bardzo niewielką efektywność, należy przeprowadzić dokładną diagnostykę. Warto w tym celu skorzystać z usług profesjonalnej diagnostyki serwisowej, dostępnej między innymi poprzez stronę Bater.pl.
Bardzo ważną kwestią, która bywa niekiedy pomijana bądź bagatelizowana, jest czas reakcji od momentu zauważenia niepokojącego spadku pojemności, a podjęciem prób przywrócenia cech funkcjonalnych urządzenia. Czym dłużej trwa ten okres tym szansa na efektywną regenerację baterii spada, co wiąże się przede wszystkim ze zjawiskiem samorozładowania oraz postępującej degradacji masy czynnej. Przy spadku pojemności akumulatora poniżej 50 procent znacznie wzrasta ryzyko braku możliwości przeprowadzenia pełnej regeneracji baterii. Regeneracje przeprowadzisz tu: https://www.bater.pl/product/regeneracja-baterii-trakcyjnych/

Czy istnieje uniwersalna metoda na regenerację baterii


Regeneracja baterii wykonanych w różnych technologiach wymaga przeprowadzenia odmiennego procesu naprawczego. Przykładowo wprowadzenie substancji, które powodują rozpuszczenie kryształów, do elektrolitu zawartego w akumulatorach, świetnie się sprawdzi w przypadku akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Niestety nie może ona zostać zastosowana w przypadku akumulatorów żelowych oraz AGM, gdzie elektrolit jest uwięzionych ogniwach. Odpowiednia metoda powinna być dobierana zawsze po indywidualnym odszukaniu przyczyny utraty pojemności oraz typu akumulatora, stąd tak bardzo ważne jest korzystanie z usług profesjonalnych, doświadczonych serwisów regeneracji baterii.

Ile trwa regeneracja baterii


W zależności od dobranej metody oraz stanu technicznego baterii, czas jej powrotu w stanie umożliwiającym jej ponowne używanie waha się zwykle od 2 do 12 dni roboczych. Zależy on przede wszystkim od tempa w jakim odbywa się pierwsza diagnoza, która w serwisie Bater.pl wynosi do 24 h od momentu zgłoszenia oraz dostarczenia akumulatora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here