Strona główna Dom i ogród Pojemne skrzynie i kufry na pamiątki

Pojemne skrzynie i kufry na pamiątki

888
PODZIEL SIĘ

Nowoczesne kufry i skrzynie

Drewniane skrzynie oraz kufry na różne domowe przedmioty codziennego użytku w pierwszej chwili kojarzą się zawsze z wiejskimi domami. To właśnie w nich najczęściej można było spotkać tego rodzaju formy przemysłowe, z powodzeniem zastępujące klasyczne szafy oraz inne meble do przechowywania odzieży, pościeli, firan czy koców. Drewniane kufry i skrzynie wyróżnia wysoka estetyka wykonania. Kiedyś nie przywiązywano zanadto wagi do ich wyglądu. W pierwszej kolejności liczyło się to, aby były pojemne. Dziś można nabyć naprawdę efektownie wykończone kufry i skrzynie, nie tylko w naturalnej barwie surowca, ale także we wszelkich intensywnych kolorach, dzięki czemu wnoszą one do wnętrz zupełnie nową i unikalną jakość.

Kufry przesuwane lub klasyczne

Aby usprawnić działanie przepastnych kufrów oraz podnieść stopień ich przydatności, zdecydowano się w fazie projektowej dodatkowo wyposażać je w koła podkręcane do dolnej części zewnętrznej podłoża. Dzięki temu kufer może w ciągu kilku minut zmienić swoje położenie. Takie rozwiązanie jest bardzo pomocne przy wszelkiego rodzaju remontach i wtedy, gdy chcemy kufer wynieść na zewnątrz. Cechą charakterystyczną kufrów jest duże, odkrywane wieko. Jest ono przymocowane do skrzyni za pomocą masywnych zawiasów, dzięki temu w każdej sytuacji pozostaje integralną częścią skrzyni i nie odpada od całości konstrukcji. Kufry drewniane, oprócz tego, że są pomalowane na jasne i ciepłe kolory, mogą być także dodatkowo udekorowane wzorami zaczerpniętymi z motywów ludowych. Na skrzyniach więc mogą znajdować się liczne malowidła czerpiące ze sztuki regionalnej Kaszub, Mazowsza, Śląska oraz innych kultur, jakie są nam bliskie.

Pojemne i przydatne

Skrzynie czy kufry to doskonałe miejsce do przechowywania koców czy narzut, których nie używamy na co dzień. Możemy w nich również trzymać dodatkowe poduszki lub cieńsze kołdry dla gości. Skrzynie z lżejszych tworzyw, zwłaszcza a lekkim wiekiem bardzo dobrze sprawdzą się w pokoju dziecka jako alternatywa dla sklepowych pudełek na zabawki. Z pewnością sprawią, że miejsce to będzie niepowtarzalne i stylowe. Kufry i skrzynie pasują także do wnętrz w stylu prowansalskim i rustykalnym. Starodawny kufer, bujany fotel i do tego stylizowana komoda prowansalska z pewnością podkreślą wiejski charakter takich wnętrz. Jeżeli nie przepadamy za takimi dekoracjami to kufry i skrzynie możemy trzymać również na strychu, jako miejsce na pamiątki czy chwilowo niepotrzebne ubrania lub przedmioty. Masywne skrzynie będą bezpieczniejszym rozwiązaniem niż klasyczne kartonowe pudła. Solidnie zamykany kufer chroni odzież przed kurzem czy też np. gryzoniami obecnymi czasami na strychach domów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here