Strona główna Dom i ogród Precyzyjny czujnik czadu

Precyzyjny czujnik czadu

381
PODZIEL SIĘ

System ogrzewania w domu musi działać niezawodnie. Niestety często zdarza się, że instalacja gazowa lub piecyki grzewcze są nieszczelne, co stwarza poważne zagrożenie zatrucia tlenkiem węgla. Nawet niewielka iskra lub zwarcie instalacji może doprowadzić do groźnego dla życia zatrucia czadem. W trosce o bezpieczeństwo swoje i domowników należy się odpowiednio zabezpieczyć. Przed rozpoczęciem kolejnego sezonu grzewczego trzeba sprawdzić prawidłowość działania instalacji gazowych i zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenia, wykrywające obecność tlenku węgla w pomieszczeniu.

Czujniki czadu – dlaczego warto je zainstalować

Urządzenia tego rodzaju to najlepszy sposób na szybkie wykrycie śmiertelnie trującego tlenku węgla. Zainstalowanie detektora czadu daje absolutną pewność co do obecności gazu w budynku. Właśnie dlatego tak ważna jest jego obecność w obiektach, gdzie znajdują się tradycyjne kotły węglowe, kominki, gazowe podgrzewacze wody z otwartą komorą spalania czy piecyki gazowe i naftowe. Czujniki dymu i czadu gwarantują bezpieczeństwo wszystkim domownikom, ponieważ wykrywają już najmniejsze ilości trującego gazu. Nawet minimalne stężenie tlenku węgla jest natychmiast wykrywane, co objawia się dźwiękiem alarmowym i migającą na kolorowo diodą.

Jaki czujnik czadu wybrać

Najlepszym wyborem jest precyzyjny czujnik czadu, ponieważ informuje on natychmiast o występującym zagrożeniu. Urządzenie powinno być wyposażone w sensor elektrochemiczny, ponieważ on jest niezwykle czuły nawet na najmniejsze ilości trujących substancji. Dobrej jakości czujnik powinien mieć wbudowaną, niewymagającą wymiany baterię, która działa niezawodnie w całym czasie działania urządzenia, sygnalizację i diodę alarmującą o pojawieniu się czadu i dymu, przycisk Test/Reset, który służy do kontroli i obsługi urządzenia, system sygnalizacji dźwiękowej, informujący o zbliżającym się wyczerpaniu baterii czy nieprawidłowej pracy urządzenia.

Wybierz precyzyjny czujnik czadu

Wybór urządzenia to poważna decyzja, ponieważ powinien być on jak najwyższej jakości. Czujniki czadu powinny działać niezawodnie i reagować błyskawicznie na pojawiający się bezwonny i bezbarwny tlenek węgla. Właśnie dlatego należy wybrać urządzenie, które posiada stosowne certyfikaty, potwierdzające spełnienie restrykcyjnych norm jakości dla domowych detektorów tlenku węgla.
Sklep Kalibrujemy.pl oferuje najwyższej klasy czujniki tlenku węgla, dymu i gazu, które cechują się nowoczesną, ergonomiczną konstrukcją oraz precyzyjnym i niezawodnym działaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here