Strona główna Dom i ogród Program Mój prąd

Program Mój prąd

432
PODZIEL SIĘ

Program „Mój prąd” od momentu ogłoszenia go 23 lipca 2019 roku przez premiera, Mateusza Morawieckiego, cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród osób poszukujących możliwości pozyskania dofinansowania na instalację mikroelektrowni fotowoltaicznej. Złożenia wniosku w programie pozwala bowiem na zdobycie dodatkowo kwoty 5 tys. zł, które można przeznaczyć na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych. Na czym polega dokładnie program „Mój prąd” i jakie są warunki uzyskania dofinansowania – dowiedz się z firmą WASTA zajmującą się sprzedażą i montażem fotowoltaiki.

Na czym polega program rządowy „Mój prąd”?


Program rządowy „Mój prąd” został ogłoszony w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie alternatywnymi, zielonymi metodami pozyskiwania energii elektrycznej. Zamontowane w gospodarstwach domowych, firmach czy instytucjach publicznych panele fotowoltaiczne gromadzą energię z promieni słonecznych i przekształcają ją w ogniwach fotowoltaicznych w prąd elektryczny, który możemy wykorzystywać całkowicie za darmo i w bezpieczny dla środowiska sposób. „Mój prąd” to kwota 1 mld złotych, które ma zostać rozdysponowane między wszystkie gospodarstwa domowe decydujące się na zainstalowanie fotowoltaiki o mocy od 2 do 10 kW. Dofinansowanie obejmuje 50 procent kosztów zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych, do wysokości kwoty 5 tys. zł, przez co zostało ono potocznie nazwane programem 5000+.

Jakie są warunki uzyskania dofinansowania z programu „Mój prąd”?


Beneficjentami programu rządowego „Mój prąd” mogą zostać więc osoby fizyczne, które zamierzają kupić i zamontować instalację fotowoltaiczną na własne potrzeby, o mocy od 2 do 10 kW. Przyjmuje się, że instalacja fotowoltaiczna o mocy 5 kW całkowicie jest w stanie pokryć zapotrzebowanie na prąd elektryczny w przeciętnym polskim gospodarstwie domowym. Do kosztów kwalifikowanych, na które można uzyskać dofinansowanie należy zarówno zakup, jak i sam proces montażu fotowoltaiki. Warto jednak pamiętać, że o dofinansowanie nie mogą starać się osoby, które zakończyły już proces instalacji fotowoltaiki przed ogłoszeniam naboru do programu, a projekt instalacji musi zostać zakończony przed złożeniem wniosku. Zapraszamy po więcej szczegółów dotyczących możliwości dofinansowania inwestycji w fotowoltaikę na stronę: https://wasta.com.pl/dofinansowanie/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here