Strona główna Przyroda i zoologia Witaminy dla Twojego psa

Witaminy dla Twojego psa

488
PODZIEL SIĘ

Naszych czworonożnych przyjaciół traktujemy często jak członków rodziny. Chcemy by w zdrowiu i dobrej formie dożyli sędziwych lat i byli z nami możliwie jak najdłużej. Dzisiejsze zanieczyszczone środowisko, stres, który udziela się również naszym zwierzętom zamieszkujących z nami nie raz przeludnione miasta, czy też braki w pożywieniu lub szczególny stan taki, jak stany chorobowe, alergie czy ciąża u suk mogą sprawić, że w diecie naszych pupili będą potrzebne dodatkowe witaminy dla psa, które pomogą zachować im dobrą kondycję przez długie lata.

Najważniejsze witaminy dla psa

Oto kilka witamin mający duży wpływ na formę naszych pupili:

– witamina D. Jest ona niezwykle ważną witaminą w życiu szczególnie młodych psów. Podobnie jak u ludzi także u psów wpływa na rozwój układu kostnego. Szczególnie w przypadkach ras, które osiągają duże rozmiary i w okresie szczenięcym szybko przybierają zarówno na wadze, jak i rosną w oczach, jej brak może bardzo niekorzystnie wpłynąć na kształtujące się kości i stawy.

– witamina A. Ma ona wpływ przede wszystkim na wzrok, ale także stan sierści i skóry. Jej niedobory mogą się objawiać problemami z oczami i wypadaniem sierści.

– witaminy z grupy B. Witaminy z tej grupy wpływają na poziom energii, dobre samopoczucie, układ nerwowy, skórę. Witamina B12 jest szczególnie ważna dla psów starszych, gdyż jest istotna w procesach syntezy białek i czerwonych krwinek.

– witamina E znana powszechnie jako witamina młodości pomoże zachować dobrą kondycję i młodość nie tylko właścicielom, ale również naszym psim przyjaciołom. Ten naturalny przeciwutleniacz jest szczególnie ważny w diecie psów pracujących lub psich sportowców, które poddawane są regularnemu, dużemu wysiłkowi. To także sposób na ochronę przed szkodliwym wpływem środowiska zwłaszcza w dużych miastach, gdzie zanieczyszczenie jest szczególnie wysokie. Warto zadbać, żeby tej witaminy nie zabrakło w diecie naszego pupila – zamów już dziś: https://weterynaryjny.pl/witaminy-i-suplementy-c-2_16.html

Gotowe preparaty witaminowe

Na szczęście na rynku istnieje wiele gotowych preparatów witaminowych skomponowanych zarówno jako ogólna suplementacja, jak i jako specjalne zestawy na szczególne okazje. Na przykład sklep Weterynaryjny.pl oferuje gotowe zestawy dla psów pracujących, dla szczeniąt i psów rosnących, dla starszych psów, ale i również zestawy witamin poprawiających stan skóry i sierści. Są także preparaty pomagające w przypadku koprofagi u psów (czyli zjadania odchodów). Zapewne nie każdy czytelnik wie, że problem ten może być spowodowany dietą ubogą w witaminy, minerały i inne substancje odżywcze. Odpowiedni zestaw witaminowy może skutecznie rozwiązać tę przypadłość.

W trosce o nasze czworonogi warto szczególną uwagę poświęcić ich diecie, by była dobrze zbilansowana i bogata w odpowiednie witaminy. W zdrowym ciele zdrowy duch jak mówi przysłowie i nie tyczy się to tylko ludzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here