Strona główna Zdrowie i sport Wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym

Wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym

317
PODZIEL SIĘ

Wizyta w gabinecie stomatologicznym dla każdej osoby jest w jakimś stopniu stresująca. Cóż dopiero muszą przeżywać dzieci! Niestety, kontakt z dentystą nie zawsze należy do przyjemnych, ale jest przecież konieczny dla zdrowia zębów. Warto więc doceniać najmłodszych za ich odwagę oraz budować w nich nawyk dbania o swoje uzębienie. Jak to jednak zrobić?

Nagroda dla dzielnego małego pacjenta

Wielu rodziców nagradza swoje dziecko za to, że grzecznie uczestniczyło w wizycie u stomatologa. To dobry trop. Dzieci są łase na różne podarki. Bardzo dobrze, aby mały pacjent otrzymał jakąś formę wyróżnienia również od samego dentysty. Nagroda od osoby z zewnątrz będzie dla malucha powodem do dumy i potwierdzeniem, że jest ono odważne. Ma to formę pozytywnego wzmocnienia pożądanego zachowania – chodzi o to, aby dziecko regularnie uczęszczało na wizyty do gabinetu stomatologicznego. Przykładem takiej nagrody mogą być naklejki dzielny pacjent. Pociecha może je kolekcjonować, co będzie zachętą do kolejnych wizyt.

Gdzie kupić naklejki dla dzielnego pacjenta

Dziecko w gabinecie stomatologicznym potrzebuje specjalnego odznaczenia. Znaleźć można je w sklepie internetowym Marrodent. W ofercie dostępne są specjalne naklejki dla małego pacjenta, które można zbierać i kolekcjonować. Do wyboru jest kilka zbiorów naklejek, które różnią się kolorystyką i motywem przewodnim. Stomatolog może postawić na naklejki z ząbkami, kotkami, czy potworkami. Najlepiej mieć ich kilka. Można wtedy poprosić dziecko o to, aby samo wybrało sobie naklejkę spośród wielu wzorów. Będzie to dla małego pacjenta dodatkową nagrodą, w końcu każdy z nas lubi mieć wybór. Z dostępnymi modelami naklejek można zapoznać się na stronie sklepu sklep.marrodent.pl. Jeden zestaw zawiera aż 200 naklejek, z pewnością więc nie zabraknie ich dla każdego dziecka. Dziecko, które raz otrzymało tego typu nagrodę, będzie oczekiwać również naklejki w trakcie kolejnej wizyty. Stomatolog musi być więc odpowiednio przygotowany. Na szczęście naklejki w sklepie Marrodent są tanie i łatwo dostępne – zamów już teraz na: https://sklep.marrodent.pl/-medale—naklejki-dzielny-pacjent-roboty-seria-14-200szt-dentonet.html

Nie jest łatwo zbudować w dziecku nawyk regularnych wizyt u dentysty. Warto mu tłumaczyć, że ząbki, którymi gryzie, regularnie się psują i wymagają naprawy, aby nie bolały. Oprócz tego należy malucha nagradzać i chwalić za odważną postawę w trakcie badania czy zabiegu. Dobrym pomysłem na to są naklejki, na których widnieje napis „dzielny pacjent”. Ich szeroki wybór znaleźć można w sprzedaży online, wystarczy wejść na stronę sklep.marrodent.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here