Strona główna Dom i ogród Żarówki LED w Twoim domu

Żarówki LED w Twoim domu

569
PODZIEL SIĘ

Oświetlenie LED, na pewno słyszałeś wielokrotnie o tym powszechnym już wynalazku. Najprościej rzecz ujmując, jest to dioda emitująca światło (dioda elektroluminescencyjna). Może Cię zdziwić, ale do produkcji weszły już w latach sześćdziesiątych. Zastanawiasz się zapewne, skąd taka duża popularność tego niezbyt pociągającego wynalazku. Spieszę z wyjaśnieniem. Dioda LED, czy też inaczej mówiąc żarówka LED , odznacza się dużą sprawnością i trwałością, co znaczy, że działa bez zarzuty przez długi czas. Najważniejszą jej przewagą jest mały pobór prądu przy jednoczesnej dużej wartości luminacji. Mówiąc po prostu – dobrze świecą i kosztują mało w eksploatacji.

Popularne LEDy mogą emitować światło w wielu barwach, ba, mogą zmieniać nawet barwę jak w kalejdoskopie. Popularna jest taśma LED, która można schować np. za ramą mebla. Emituje ona światło w interesującym nas kolorze, dodając wyjątkowego klimatu pomieszczeniu. W dzisiejszych czasach, gdy tak wiele mówi się o ekologii, warto zastanowić się nad wymianą naszego oświetlenia w domu. Koszt jednorazowy może nas nieco przerazić, ale prosty rachunek matematyczny pokazuje, że w przyszłości ten wydatek się nam zwróci. Pamiętajmy, że nie robimy tego jedynie dla pieniędzy. Prąd, który zużywamy kosztuje coś więcej niż pieniądze. Produkcja jego zostawia trwały ślad w naszym ekosystemie. Tak jak segregujemy śmieci, wybieramy produkty biodegradowalne, korzystajmy z urządzeń o jak najmniejszym poborze mocy.

Bądźmy świadomym mieszkańcem Ziemi. Nie jest to dla nas żadne wyrzeczenie, gdyż światło LED z powodzeniem może zastąpić konwencjonalne żarówki, a nawet je wyprzedzić – choćby designem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here