Strona główna Zdrowie i sport Co powinien zawierać dobry krem przeciwzmarszczkowy

Co powinien zawierać dobry krem przeciwzmarszczkowy

297
PODZIEL SIĘ

Stosowany krem przeciwzmarszczkowy jest bardzo ważny w profilaktyce powstawania pierwszych oznak starzenia się skóry.Wraz z upływem lat produkcja kolagenu i elastyny zmniejsza się, a co za tym idzie nasza skóra traci pierwotną jędrność i elastyczność. Na powstawanie nieestetycznych zmian skórnych mają wpływ także zaburzenia hormonalne oraz czynniki zewnętrzne. Procesów starzenia się skóry nie możemy zatrzymać, ale możemy je znacznie opóźnić. Do tego celu służą kremy przeciw zmarszczkom. 

Jaki jest cel stosowania preparatów przeciwzmarszczkowych? 

Zadaniem kosmetyków jest nawilżanie skóry, ochrona przed wolnymi rodnikami oraz dostarczanie jej składników odżywczych. Wybierając kremy przeciwzmarszczkowe powinniśmy mieć na uwadze przede wszystkim jego skład, w którym powinny się znaleźć:

  • kwas hialuronowy, który zabezpiecza naskórek przed wysuszeniem. Ma także działanie higroskopijne dzięki czemu cera jest optymalnie nawilżona. 
  • Olej z rokotnika jest źródłem witaminy A, C oraz E bez których niezbędne byłyby procesy odnowy naskórka, ożywienie włókien kolagenowych. Dodatkowo witaminy C oraz E znacznie opóźniają procesy starzenia się skóry. 

Kiedy należy zacząć stosowanie preparatów? Po ukończeniu 30 roku życia to absolutna konieczność codziennej pielęgnacji. Wiele kobiet nawet wcześniej zaczyna stosowanie kremów przeciwko zmarszczkom, aby zapobiec im powstawaniu. Stan naszej skóry na pewno nie pogorszy się, a za jakiś czas możemy być mile zaskoczeni z jej kondycji. Pamiętamy, iż zadbana cera to atut każdej kobiety i powinniśmy jak najlepiej o nią zadbać. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here